۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار به سیستم آبیاری تحت فشار در کشور تخصیص می‌یابد

دسته بندی
تاریخ خبر
پنج شنبه 1 مهر 1395
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، حمید پورمحمد ظهر امروز در نشست شورای برنامه‌ و بودجه اظهارداشت: در استان چهارمحال و بختیاری در بخش کشاورزی و منابع طبیعی توسعه باغات و کشت گیاهان دارویی به خوبی پیش‌می‌رود اما باید تلاش‌های به گونه‌ای باشد که تا قبل از پایان سال اهداف کلی تعیین شده محقق شود.
وی افزود: در حوزه آب اولویت استان تکمیل پروژه انتقال آب بن ـ بروجن است که باید هر چه سریع‌تر عملیاتی شود تا بخش بزرگی از مشکلات استان رفع شود.
معاون توسعه امور تولیدی و اقتصادی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی از اختصاص 33 میلیارد تومان اعتبار به مجتمع‌های آبرسانی استان خبر داد و بیان کرد: تاکنون 12 میلیارد تومان آن تخصیص یافته و مابقی آن تا پایان سال تخصیص می‌یابد.
پورمحمد با اشاره به تأمین آب سد بابا حیدر خاطرنشان کرد: اعتبارات مورد نیاز تأمین آب سد بابا حیدر باید از محل اعتبارات تهیه لوله این طرح تأمین شود، برای تأمین آب روستاها نباید منتظر تخصیص اعتبار باشید و باید با تلاش بیشتر این طرح‌ها را اجرایی کنید.
وی با اشاره به پرداخت مطالبات پیمانکاران گفت: 21 میلیارد تومان از مجموع 33 میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته به مجتمع‌های آبرسانی برای پرداخت مطالبات پیمانکاران استفاده می‌شود تا بخشی از مشکل آب روستاها رفع شود.
معاون توسعه امور تولیدی و اقتصادی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با بیان اینکه مشکلات فاضلاب 7 شهر در استان نیمه تکمیل است، تصریح کرد: در راستای تکمیل این پروژه‌ها اعتبارات باید تقویت شود، پساب بسیار مهم است و باید سعی شود که از آن‌ها در سایر مصارف استفاده شود.
پورمحمد با اشاره به تلاش‌های بی‌وقفه برای توسعه واحدهای تولیدی ادامه داد: در راستای احیا و توسعه واحدهای تولیدی بانک‌های عامل باید تعاملات بیشتری با دستگاه‌های اجرایی داشته باشند.
وی با بیان اینکه مصارف و منابع بانک‌ها باید شفاف‌سازی شوند، افزود: مصارف و منابع بانک‌ها باید شفاف‌سازی شوند چرا که در برخی موارد منابع بانک‌ها در جاهایی دیگر هزینه و صرف توسعه استان نمی‌شود، این مهم است که تسهیلات به چه کسانی پرداخت می‌شود.
معاون توسعه امور تولیدی و اقتصادی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی بیان کرد: 3 الی 4 طرح مهم هر دستگاه اجرایی که از حوزه اختیارات بانک‌های استان بیشتر است باید مشخص تا از طریق بررسی در مرکز گشایشی در واحدهای تولیدی ایجاد شود.
پور محمد با اشاره به اهمیت بخش کشاورزی در کشور خاطرنشان کرد: هفته آینده 1500 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه سیستم‌های آبیاری تحت فشار در کشور ابلاغ می‌شود.
وی گفت: سازمان جنگل‌ها و محیط‌زیست باید با امکانات پیشرفته‌ تجهیز شوند به همین جهت در تلاش هستیم امسال امکانات لازم را در اختیار آن‌ها قرار دهیم.
معاون توسعه امور تولیدی و اقتصادی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با اشاره به اجرای طرح‌های ملی در حوزه جاده و آب تصریح کرد: از هفته آینده اوراق مورد نیاز برای اجرای طرح‌های ملی در حوزه آب و جاده در اختیار دستگاه‌های اجرایی قرار می‌گیرد.
پور محمد با بیان اینکه در کشور ظرفیت تولید 80 تن سیمان وجود دارد، ادامه داد: در حال حاضر تنها برای 50 تن آن بازار وجود دارد، براساس توافق میان سازمان مدیریت، بانک مسکن و وزارت راه و شهرسازی مقرر گردید که 2 میلیون تن سیمان به طرح‌های عمرانی راه و شهرسازی اختصاص یابد
وی گفت: در استان نیز باید با انجمن صحبت شود تا سهیه از تولید سیمان به طرح‌های عمرانی استان تخصیص یابد.
نظــــرات
نام
ایمیل
  (نمایش داده نخواهد شد)
متن نظر