منابع آب کشاورزی نیازمند مدیریت صحیح است

دسته بندی
تاریخ خبر
شنبه 18 فروردین 1397
گیلان آنلاین - فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه هرجا کمبود منابع باشد نیازمند مدیریت صحیح است، گفت: قطعا اگر در فصول پر آب مدیریت نمی‌شد در حال حاضر با مشکلات عدیده‌ای مواجه می‌شدیم و اکنون نیز با توجه به ذخیره پشت سد و ورودی آب، باید مراقب باشیم.
به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، سیدمحمد احمدی امروز در جلسه کمیته توزیع آب شهرستان رشت، ضمن تبریک فرارسیدن سال نو با اشاره به آغاز فصل کشاورزی، اظهار کرد: الان همه نگاه‌ها به بخش زراعی است، مهمترین بحثی که باید در این زمینه داشته باشیم مدیریت کم آبی است. فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه هرجا کمبود منابع باشد نیازمند مدیریت صحیح است، افزود: منابعی که برای اداره امورات جاری در اختیار ما قرار می‌گیرد، نیازمند مدیریت است؛ قطعا اگر در فصول پر آب مدیریت نمی‌شد در حال حاضر با مشکلات عدیده‌ای مواجه می‌شدیم و اکنون نیز با توجه به ذخیره پشت سد و ورودی آب، باید مراقب باشیم.
احمدی با اشاره به نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری به نام «حمایت از کالای ایرانی»، تصریح کرد: مدیران بایستی در کیفیت محصولات توجه لازم را داشته باشند تا مردم به عنوان مصرف کننده، راغب شوند و اعتماد کنند که از محصولات داخلی استفاده نمایند.
فرماندار شهرستان رشت گفت: اکنون باید آرام آرام به کشاورز اعلام کنیم که وضعیت منابع آبی، خیلی معمولی نیست و نیازمند همت جمعی است؛ هدف ما این نیست که زمینی کشت نشود بلکه می‌خواهیم با مدیریت صحیح فصل کشت را بدون مشکل به پیش ببریم.
وی اضافه کرد: اعلام وضعیت موجود زمین‌های کشاورزی در بخش‌ها مبنای انتخاب راهکار و مدیریت بهینه منابع آب قرار می‌گیرد، همچنین لایروبی آبندان‌ها و تعمیر و تجهیز دریچه‌ها از دیگر اقدامات موثر است.
نظــــرات
نام
ایمیل
  (نمایش داده نخواهد شد)
متن نظر